Aktualności

>>

« Powrót

Reprezentacja Francji zdobyła tytuł mistrza świata, pokonując w finale mundialu reprezentację Chorwacji 4:2

2018-07-16

To był szalony finał pięknego mundialu. Francja po niesamowitym meczu wygrała z Chorwacją 4:2 i jest najlepszą drużyną świata! To drugi tytuł dla „Trójkolorowych”, wcześniej piłkarze znad Sekwany triumfowali w 1998 roku. Dla „Hrvatskiej” drugie miejsce w mundialu to najlepsze osiągnięcie w historii. Pierwszą bramkę, co prawda samobójczą, zaliczył w 18 minucie meczu Mario Mandzukic, w 28 minucie jego partner z drużyny Ivan Perišić strzelił wyrównującego gola. Francuzi wysunęli się na prowadzenie w 38 minucie, kiedy to Antoine Griezmann strzelił gola z rzutu karnego po interwencji systemu VAR. Po przerwie Paul Pogba i Kylian Mbappé przechylili szalę zwycięstwa na stronę Francuzów. W 69 minucie Mandzukic przyłapał na błędzie bramkarza przeciwnej drużyny Hugo Llorisa i strzelił drugiego gola.