Aktualności

>>

« Powrót

Warsaw Fashion Weekend 2014 +/foto kolekcja Maciej Zień

2014-04-05

W dniu 04.04.2014r. wybraliśmy się (Maciej Bartosik, Mariusz Briański) na galę otwarcia Warsaw Fashion Weekend. Tegoroczna edycja upłynęła pod znakiem mody duńskiej. Pierwszego dnia swoje pokazy miała Aga Pou, gość z Danii David Andersen i znany polski projektant Maciej Zień - który przedstawił swoją kolekcję Office. Honorowy patronat nad imprezą objęła Ambasada Danii.

Fryzurami zajął się team Jagi Hupało Young Talents, buty dostarczyła firma Venezia, a za makijaże odpowiadało FM Group. Imprezę poprowadziła top modelka Kamila Szczawińska.

Trochę na temat kolekcji:
Aga Pou - projektantka znana z inspiracji folkiem, surowych tkanin i zamiłowania do nowoczesnych form. Ciekawa kolekcja w stonowanych kolorach ziemii, łacząca fakturę, trend eco friendly i współczesny design. Mimo sprzeczności efekt fajny i spójny. Spodobały nam się sukienki z wydłużonym przodem (ala fartuszek) coś nowego wśród wszechobecnych syrenek. Prywatnie nie jeśmy miłośnikami kolorów ziemii, więc mialiśmy wrażenie że kolekcja byłaby bardziej efektowna gdyby ubrania były w kolorze czerni i szarości.

David Andersen - gość z Danii szczerze rozczarował. Bardzo konfekcyjna kolekcja, bardziej kojarzyła nam się z ofertą rzgowkiego "Ptaka" niż czerwonym dywanem. Plusem były jedynie ubrania z dużych cekinów i poruszające się sukienki maxi. Generalnie nic nadzwyczajnego.

Na ostatni pokaz liczyliśmy najbardziej. To było już 3 podejście Mariusza aby w końcu zobaczyć projekty Macieja Zienia. Kolekcja robiła wrażenie. Prosta, elegancka, dobrze wykonana, sprawiała że każda modelka wyglądała niezwykle wytwornie. Można było zobaczyć jak niewiele trzeba aby kobieta wyglądała pięknie. Kolekcja Office pokazała, że projektant potrafi odejść od bogatych form z którymi był kojarzony i stworzyć równie efektowne minimalistyczne formy.

Kilka słów na koniec: Mimo krążących opinii twierdzących, że warszawska impreza przewyższa łódzki Fashion Week - jesteśmy skłonni polemizować. Rozmach i poziom organizacyjny imprezy w Łodzi prezentuje jednak wyższy poziom.

PS. Musimy przyznać jednak że modelki na pokazach były o wiele ładniejsze niż te w Łodzi ;)

Pragniemy podziękować Magdzie Pałce za pomoc w przygotowaniu do wyjścia :)